Muzeum esperanta je po koronavirové pauze pro vás opět otevřeno

16.06.2022 23:23 - 23:23

Po uzavření z důvodu celostátního vládního nařízení je muzeum opět otevřeno a srdečně vás zve k návštěvě! Přijďte se přesvědčit, že esperanto a mezinárodní společenství jeho uživatelů zdaleka není záležitostí minulosti a že znalost tohoto jazyka skýtá mnohé výhody, přestože se nestalo druhým jazykem pro každého … V současné době jsou ke zhlédnutí expozice 50 let od obnovení celostátní esperantské organizace a Mládežnické esperantské hnutí.

Muzeum se nachází v přízemí Ottendorferova domu na okraji hlavního svitavského náměstí – náměstí Míru.

Kontaktní údaje, mapu a otevírací dobu naleznete ZDE.

V muzeu lze i prezenčně studovat literaturu z knihovny, čítající téměř 20 000 titulů, a digitalizované časopisy. Knihovní katalog si lze stáhnout ZDE. Protože část fondu je umístěna v externím depozitáři, zájemci o konkrétní tituly, kontaktujte prosím včas knihovnici na adrese knihovna@esperanto.cz a domluvte si čas návštěvy.

Zájemci o komentovanou prohlídku či o setkání s místními esperantisty, pište prosím v předstihu na adresu svitavy@esperanto.cz či volejte na č. 604 377 616.

foto z vernisáže 14.9.2019

V rámci celodenního výletu můžete návštěvu muzea a Ottendorferova domu a posezení v sousední čajovně Krásná chvíle spojit s prohlídkou sousedního Městského muzea a galerie a řady městských památek. V létě možná oceníte aquapark či rekreační areál u rybníka Rosnička, který se nachází na trase naučné stezky K pramenlm Svitavy.

Pokud vás ještě před případnou návštěvou zajímá, jak jazyk esperanto vlastní zní, můžete se podívat na krátký film Svitavy – otevřené město v pohybu v esperantském dabingu.

Setkání v muzeu se vzdělávacím, turistickým a kulturním programem se chystá na víkend 4. – 6. září. Podrobnější informace vám včas přineseme v Aktualitách.

Přejeme vám krásné léto a těšíme se na vaši návštěvu!

Na cestu můžete event. vyrazit rovnou s důmyslnou miniučebnicí „Esperanto máš v kapse“, kterou si můžete stáhnout níže v příloze ☺.