Knihovna
Kalendář

Muzeum esperanta ve Svitavách

Kontaktní údaje

Adresa Muzeum esperanta, Ottendorferův dům, Náměstí Míru 81/1, 568 02 Svitavy ( POLOHA NA MAPĚ )
Tel: 604 377 616
e-mail: muzeum(zavináč)es­peranto.cz
webové stránky : www.muzeum.esperanto.cz, Multimediální sbírky v sociální síti Ipernity, Muzejní stránky na Facebooku, Skupina Přátelé muzea na Facebooku
fotogalerie http://muzeum.esperanto.cz/cs/galerie a http://muzeo.rajce.idnes.cz/
šéfredaktor tohoto webu : PhDr. Pavla Dvořáková, pavla.dvorako­va(zavináč)es­peranto.cz

Otvírací doba

pondělí zavřeno
úterý až pátek 9–12 a 13–17 h
sobota a neděle po předchozí dohodě (telefonické nebo mailové)

Provoz muzea zajišťuje ČES ve spolupráci s Klubem přátel esperanta Svitavy plně dobrovolnicky, nemá tedy v muzeu placeného pracovníka na plný úvazek.

Vstupenky v hodnotě 10,– Kč lze zakoupit:

v Út-Pá v 9–12h a 13–16h v pokladně Městského muzea a galerie (budova naproti přes silnici, dostupná podchodem)

ve všední dny v 16–21h a v So,Ne ve 14–21h v čajovně v přízemí Ottendorferova domu (vchod z hlavního náměstí) – přímo za ní je vchod do našeho muzea

Průvodcovský výklad a program pro skupiny (s možností promítání a kvízu) je třeba předem objednat na adrese muzeum@esperanto.cz za příplatek 10,–Kč/os.


Máte-li zvláštní zájem a kontakt se členy místního esperantského klubu či speciální provádění, kontaktujte nás prosím předem na výše uvedeném mailu nebo telefonu!

Přímo ve věži Ottendorferova domu Městské muzeum a galerie nabízí možnost romantického ubytování! K dispozici 8 lůžek (1 jednolůžkový pokoj, 1 dvoulůžkový pokoj a 1 apartmán s 2– a 3lůžkovým pokojem, všechny se společnou sprchou a WC; k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, lednice a nádobí). Cena 300,– Kč/osoba/noc, cena 5lůžkového apartmánu 1000,–Kč/noc.

Upozornění! Do z 1. do 2.poschodí vede prudší schodiště, není vhodné pro osoby s pohybovými problémy.

Další možnost ubytování nabízíme v nově rekonstruovaném apartmánovém penzionu „Bárta“ s kompletně vybavenými kuchyňkami – v historickém domě na hl.náměstí v bezprostředním sousedství muzea. Viz web penzionu Akční cena při objednávce přes Muzeum esperanta 350,– Kč/os/noc.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!