Muzeum esperanta zve k návštěvě v rámci Muzejní noci ve Svitavách

31.05.2019 17:00 - 22:00

Tradiční muzejní noc, která je součástí celostátního projektu, proběhne v r. 2019 ve Svitavách v pátek 31. května. V rámci bohatého programu v Městském muzeu a galerii můžete opět v rámci večerní prohlídky Ottendorferova domu navštívit bezplatně i naše Muzeum esperanta!V 17h budou v MMG zahájeny vernisáže 2 zajímavých výstav:

Železnicí údolím Svitavy a Historie a současnost deskových her

Malí i velcí fanoušci železnic se mohou těšit na velké kolejiště i na modelářský ateliér a všichni návštěvníci mj. na koncert oblíbené humoristické kapely Lokálka, který začíná v 18h.

Podrobný program Muzejní noci

zdroj foto – web MMG

Ve 20 a 22h se bude moci jako každoročně zúčastnit netradiční prohlídky Ottendorferova domu, v němž od září 2008 sídlí i naše muzeum. Na programu se budou podílet divadelní soubor DOMA pod vedením Radky Obloukové, taneční skupina Passion i členové místního Klubu přátel esperanta.

ilustrační foto z r. 2018 (zdroj foto 1)

V přízemních prostorách domu, hned za útulnou čajovnou Krásná chvíle, si při této příležitosti můžete zdarma prohlédnout i naše muzeum. Kromě všeobecné expozice, představující stručně a názorně jazyk esperanto i jeho mezinárodní hnutí a společenství, kulturu a využití pomocí moderních technologií, je ke zhlédnutí i

tematická výstava 10 let muzea a 100 let republiky.

SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY MÍSTNÍ I PŘESPOLNÍ ZÁJEMCE K NÁVŠTĚVĚ!

Pokud vám termín Muzejní noci nevyhovuje, naše muzeum je přístupné celoročně! Vstupenky v ceně 10,– Kč jsou k dostání v pokladně Městského muzea a galerie (Út-Pá 9–12,13–16h) a v Ottendorferově domě v sousední čajovně Krásná chvíle (Út-Ne 15–21h).

ODKAZY:

Akce v MMG v červnu 2019