Muzeum esperanta je po rekonstrukci opět otevřeno

01.03.2018 23:27 - 23:27

Od 28.12.2017 pro­bíhaly v přízemí Ottendorferova domu, v němž sídlí Muzeum esperanta, stavební úpravy. Od konce února jsou prostory v nové kráse opět otevřeny veřejnosti. Zveme vás tímto k návštěvě!Hlavním důvodem a cílem rekonstrukce bylo odstranit příčinu vlhkosti, způsobující loupání omítky a zatékání vody z horního sálu. K úspěšnému průběhu prací brigádicky významně přispěl svitavský Klub přátel esperanta za pomoci členů Klubu Amikeco z České Třebové. Bližší informace o rekonstrukci si můžete přečíst v tomto článku od Libuše Dvořákové.

První veřejnou akcí v opravených prostorách bývalé Ottendorferovy knihovny, v nichž naše muzeum od r. 2008 působí, byla 22. února cestopisná přednáška o Íránu.

V jarním období se zde můžete těšit na tyto programy:

23. března – Petr Zobač – IZRAEL

12. dubna – prof. Tomáš Grin – ANTARKTIDA

Oba programy, připravované Asociací Brontosaurus Svitavy, začínají od 18.30 a jsou vedeny v češtině. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

Muzeum vám nyní nabízí přepracovanou a aktualizovanou všeobecnou expozici a tematickou výstavu Člověk proti Babylonu. Výběrovou FOTOGALERII si můžete prohlédnout ZDE. Návštěvníci z řad veřejnosti mohou v muzeu získat řadu nových, leckdy překvapivých informací, nabořujících běžné stereotypy a časté předsudky vůči esperantu. Na své si ale přijdou i zkušení uživatelé tohoto jazyka, zejména pokud jde o zajímavé detaily z historie, knižní produkci či sběratelské artefakty. Na interaktivním infopanelu lze mj. zhlédnout krátká videa či poslechnout si ukázky mluveného slova a hudby v esperantu.

Expozici můžete navštívit kdykoliv v otevírací době Městského muzea a galerie či sousední čajovny Krásná chvíle,

Vstupné činí symbolických 10,– Kč.

V případě zájmu o komentovanou prohlídku (od 4 osob) kontaktujte nás prosím předem na adrese muzeum@esperanto.cz.

Muzeum esperanta v letošním roce oslaví 10 let své existence. Hlavní oslavy proběhnou 14.-16.9.2018.

Těšíme se na vaši návštěvu!