Zveme vás za tajemstvím kávy a na Tajuplnou prohlídku Ottendorferova domu

01.06.2018 23:26 - 23:26

1. června 2018 se v rámci Muzejní noci ve Svitavách můžete zúčastnit netradiční večerní prohlídky celého historického Ottendorferova domu, vč. našeho Muzea esperanta, které sídlí v jeho přízemních prostorách. Mimo to od 16:00 až do půlnoci vás čeká pestrý program v sousedním Městském muzeu a galerii, zajímavý tentokrát zejména pro milovníky kávy. Veškerý program je zdarma. Srdečně vás zveme k návštěvě!Tajuplná prohlídka Ottendorferovy knihovny (20:00, 22:00)

Při noční prohlídce Ottendorferovy knihovny se vrátíte v čase, a to do 1. června roku 1968 (období naděje, radosti, očekávání). Noční komentovaná prohlídka Ottendorferova domu bude spojena s pohádkovými příběhy, tajuplnou podzemní cestou, strašidlem Kuli a písničkami Semaforu či Marty Kubišové. Slavnosti se zúčastní vládní delegace, skupina „hippies“ či místní skauti a pionýři. V podání DOcela MAlého divadla Radky Obloukové a Klubu přátel esperanta.

Další program Muzejní noci v MMG

16:00 výstava Alchymie kávy a kávovin

17:00 Cupping – Degustace kávy

18:00 výstava Báječní hrdinové dětské ilustrace

19:00 koncert na muzejní zahradě Do větru

20:00 přednáška Evropská pražírna a práce v pěstitelských ze­mích

21:00 koncert na muzejní zahradě skupiny SYxtet

BLIŽŠÍ INFORMACE NALEZNETE NA WEBU MMG.

Přehled ubytování ve Svitavách

Členové ČES mají možnost rezervace ubytování v penzionu Bárta na hl. náměstí za zvýhodněnou cenu 350,–/os/noc. Kontakt zde. Ubytovací kapacita omezena, proto ji nelze předem všem garantovat.Ve vlastním zájmu se ozvěte co nejdříve.

Účastníkům-esperantistům doporučujeme pokračovat v sobotu ráno na 20. Esperantský den v Pardubicích.

UPOZORNĚNÍ:

Z důvodu natáčení NEBUDE možno v pátek odpoledne a vpodvečer možno navštívit Muzeum esperanta, bude přístupno až v rámci večerních prohlídek.