Svitavy – otevřené město a město v pohybu

09.10.2015 16:01 - 16:01

Český esperantský svaz se věnuje soustavěně i propagaci města, v němž má své sídlo. Že do Svitav stojí za to vypravit se nejen za esperantem, přesvědčí zahraniční diváky oficiální krátký film s výše uvedeným titulem, který byl nadabován do esperanta. Realizace v CMS TV @ FILM STUDIO COMVISION proběhla s finanční podporou starosty města Mgr.Davida Šimka.Film představuje nejen historii a kulturní památky Svitavy, ale i rozmanité možnosti aktivního trávení volného času, které město nabízí. V překladu M.Malovce propůjčil filmu svůj hlas J.Řepa. ČES připravil ze svých prostředků film na DVD, které distribuoval koncem července svým zahraničním partnerům na Světovém esperantském kongresu ve francouzském Lille. Oficiální veřejná premiéra proběhla 26.září v našem muzeu v rámci vernisáže nové výstavy „S esperantem kolem světa“.

PRO SLEDOVÁNÍ FILMU KLIKNĚTE ZDE

Pro srovnání originál v českém jazyce je ke zhlédnutí ZDE.

padv