Muzeum esperanta ve filmu

05.03.2015 16:00 - 16:01

Organizátor:

Popis akce:

Několik příležitostí dalo za vznik videím, které významně propagují město Svitavy i muzeum samotné.

Snad každý český esperantista díky Muzeu esperanta ví, kde v České republice leží město Svitavy, sídlo Českého esperantského svazu, ale i muzea. Pro širokou veřejnost i esperantisty z celého světa vznikla videa, jedno soutěžní, druhé propagační.

Klub přátel esperanta ve Svitavách se zúčastnil soutěže krátkých filmů na téma Čaj a láska Čínského mezinárodního rádia. Snímek vedle další 44 prošel hodnocením poroty, ve které zasedli čínští filmový odborníci nebo i předseda Světového esperantského svazu, a skončil na 3. místě. Avšak internetové hlasování stále trvá.

Pro sledování videa klikněte na trojúhelníček uprostřed fotografie.Poté, pokud se titulky nezapnou, klikněte dole vpravo na obdélníček se dvěma čárkami mezi ozubeným kolečkem a symbolem hodin.

Každý může podpořit svým hlasem svitavské esperantisty, stačí na stránkách soutěže odkliknout pole vedle filmu TEO KAJ AMO – Klubu de amikoj de Esperanto en Svitavy a vyplnit pole pro jméno a email. V případě, že připojíte i pěkný komentář, zařadíte se do soutěže pro hlasující a můžete obdržet pěkný dárek od pořadatelů až z daleké Číny.

Pokud se Vám to zdá stále obtížné, vzniklo i video Jak hlasovat…, ke zhlédnutí na Youtube .

Pro sledování videa klikněte na trojúhelníček uprostřed fotografie.

Svitavská radnice v rámci propagace města nechala vytvořit video, kde se i naše prostory objevují. A to přesně záběry z oslav 5. výročí muzea a 80. let od založení klubu esperantistů ve Svitavách. Stejně tako jako vznikly verze v angličtině, němčině či polštině, bude připravena nadabování v esperantu.