Dokumentace k programu oslav 10letí Muzea esperanta ve Svitavách

13.11.2018 23:17 - 23:17

Nabízíme vám přehled odkazů na multimediální soubory v češtině dokumentující víkendový program. Informace o dalších výstupech pouze v esperantu naleznete v obdobné aktualitě zde.

TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

K programu oslav výročí muzea Libuše Hýblová

K nové celoroční výstavě 10 let muzea a 100 let republiky Pavla Dvořáková

10 let Muzea esperanta ve Svitavách – článek pro Naše město Svitavy, 2018, č. 11, str. 16 Libuše Dvořáková

Netolický občan oceněn na mezinárodní oslavě v muzeu – článek pro Netolický zpravodaj, 2018, č. 6, s. 8–9 Pavla Dvořáková

FOTOGRAFIE

Fotogalerie na muzejním webu 107 chronologicky seřazených fotografií se stručnými popisky v češtině a v esperantu

VIDEA A PREZENTACE ZE SOBOTNÍHO PROGRAMU

V OTTENDORFEROVĚ SÁLE

Proslov starosty Svitav Mgr. Davida Šimka

Proslov ředitelky Městského muzea a galerie ve Svitavách Mgr. Blanky Čuhelové

Výběr gratulací ze zahraničí (tlumočení třech dopisů z USA, Itálie a Rakouska předsedkyní ČES Libuší Hýblovou)

Proslov Petera Baláže, předsedy Slovenské esperantské federace (s tlumočením do češtiny)

Proslov Lászla Szilvásiho, předsedy Kulturního esperantského svazu z Budapešti (s tlumočením do češtiny)

1. video ze slavnostního otevření muzea – malá reminiscence

Prezentace vedoucí muzea Libuše Dvořákové (o historii domu, vzniku muzea, akcích, hostech a knihovně)

Prezentace Pavly Dvořákové (výstavy a vernisáže a využití informačních technologií) – PPT

Koncert NOPROBLEM Kostelec na Hané hodinový sestřih ze sobotního koncertu souboru zpívajícího repertoár Spirituál Kvintetu (písně střídavě v češtině a v překladu do esperanta)

Videonahrávky z jednotlivých bodů programu od pátku do neděle (tj. včetně Mezinárodního muzejního semináře) jsou k dispozici zde.

Připravila: -padv-