Akcemi nabitý březen

06.03.2014 16:00 - 16:01

Organizátor:

Popis akce:
  • Přednáška Asociace Brontosaurus: Obojživelníci Svitavska
  • CENTREJO
  • Den stolních deskových her
  • 146. cestovatelský večer Asociace Brontosaura: Toulky podél Rýna

Přednáška Asociace Brontosaurus: Obojživelníci Svitavska

Ačkoliv je často nevnímáme, čolci, mloci a žáby jsou nedílnou součástí života kolem nás. Díky svému pestrému zbarvení a pozoruhodnému způsobu života patří k nejzajímavějším obyvatelům planety Země. Dále se dozvíte o ochraně a rozšíření těchto živočichů na Svitavsku a získáte možnost se zapojit do záchranného programu.

Uvádí: Jakub Vrána

Čtvrtek 6.3.2014 od 18:30

Vstupné dobrovolné

CENTREJO

Mladí esperantisté z Česka, Slovenska a Polska si vybrali naše Muzeum Esperanta jako místo k uspořádání prvního ročníku setkání pod názvem CENTREJO (Centr-Eŭropa Najbara Trejnaktivula Renkontiĝo de Esperantistaj Junularaj Organizoj | Středoevropské sousední aktivistické setkání esperantských mládežnických organizací). V sobotu 8. března v 17.00 se každý zájemce může seznámit s esperantem, Českou esperantskou mládeží a především si poslechnout jazyk samotný.

Ni ĝojatendas vin!

Vstupné dobrovolné

Den stolních deskových her

Členové Klubu přátel esperanta ve Svitavách zvou děti i dospělé ze Svitav a okolí na deskové stolní hry. Zájemci budou s deskovými hrami seznámeni a některé hry jako je CARCASSONE a OSADNÍKY Z KATANU si mohou přímo vyzkoušet. Hry představí mistr republiky v deskové hře Osadníci Petr Frajvald a hráčka deskových her Tereza Zezulová.

Prezentace her se uskuteční 22. března od 9:00 – 16:00 hodin.

146. cestovatelský večer Asociace Brontosaura: Toulky podél Rýna

Naše putování začneme v německém Karlsruhe, navštívíme francouzské Vogézy a německý Schwarzwald dále doputujeme k Bodamskému jezeru, navštívíme Kostnici a doputujeme do lichtenštejns­kých Alp.

uvádí: Richtr Jan

Čtvrtek 27.3.2014 od 18:30

Vstupné dobrovolné

Před nebo po přednášce je možno zdarma zhlédnout stálou expozici o esperantu i tematickou výstavu Esperanto a múzy se zastoupením umělců ze 4 kontinentů.