Návštěva Rubena Fernándese Asensio

21.05.2024 - 23.05.2024

Klub přátel esperanta ve Svitavách

Ve dnech 21.-23. května navštívil španělský esperantista Ruben Fernándes Asensio Muzeum esperanta ve Svitavách. Předtím se zúčastnil semináře v Budapešti a navštívil také Muzeum esperanta ve Vídni, s jehož ředitelem jsme v kontaktu již delší dobu. Spolu mluvili i o Svitavách. Během návštěvy u nás v klubu bylo stále o čem povídat. Ruben je svojí profesí učitel střední školy a tak s našimi členy klubu a také učiteli pány Richtrem a Sýkorou řešili problematiku výuky, s Marií Čumovou probírali evidenci knih, časopisů i jiných tiskovin, což se mu velice líbilo a zaujalo jej to i proto, že nastupuje do nového zaměstnání jako archivář. Samozřejmě se povídalo i o problémech esperanta ve Španělsku. S Rubenem se setkáme v muzeu i příští rok, během Světového kongresu v Brně.