První cestovatelské večery tohoto roku

• 151. cestovatelský večer Asociace Brontosaura – LISABON
  • 152. cestovatelský veče..... – MEXIKO & GUATEMALA
  • 153. cestovatel… – RUSKÁ SŮL NAD ZLATO

151. cestovatelský večer Asociace Brontosaura – LISABON

Hlavní město Portugalska, které nabízí propojení historie s mnoha kulturními památkami. Historická metropole významných mořeplavců a světových objevitelů, místo setkávání současných významných státníků – to vše spojuje Lisabon.

Uvádí Mgr. Ing. Libor Lněnička, Ph.D.

Čtvrtek 15.1.2015 od 18:30

152. cestovatelský večer Asociace Brontosaura – MEXIKO & GUATEMALA

Pestré putování po Mexiku a Guatemale, se kterým zblízka nakoukneme do podivuhodného světa mořských želv, do indiánské chýše i pod pokličku ekologického dobrovolnického projektu. Poté vyrazíme objevovat tajemné mayské pyramidy a indiánské kmeny ukryté v džungli, přírodní krásy, exotické tvary i tvory, a na palubě pestrobarevných guatemalských „chickenbusů“ přehrkáme další radosti i strasti z cesty po Střední Americe.

Uvádí Michaela Poborská.

Čtvrtek 5.2.2015 od 18:30

153. cestovatelský večer Asociace Brontosaura – RUSKÁ SŮL NAD ZLATO

Permský kraj – místo koncentrace největších solných dolů v Ruské federaci, zbrojního průmyslu, ale i přírodního bohatství na řece Kama (Předuralí, Kungur a rezervace Bezegi).

Uvádí Mgr. Ing. Libor Lněnička, Ph.D.

Čtvrtek 12.3.2015 od 18:30

Možnost zároveň si prohlédnout současnou celoroční výstavu „Esperanto a sběratelství“.

Vstupné je vždy dobrovolné

• zveřejněno 16. 1. 2015, což bylo před 9 lety