Pozvánka na vernisáž výstavy "Esperanto a sběratelství"

V sobotu 27. září 2014 od 10:30 proběhne vernisáž nové tematické celoroční výstavy, tentokrát pod názvem „Esperanto a sběratelství“. Akce se koná synchronně s regionální filatelistickou (neesperantskou) výstavou, která proběhne od 25. do 28. září 2014 v Městském muzeu a galerii. Čeká na vás i bohatý doprovodný program až do nedělního poledne. Současnou mezinárodní uměleckou výstavu „Esperanto a múzy“ máte poslední příležitost navštívit do 15. září.

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM:

v sobotu 27.9.

10:30 Vernisáž nové celoroční výstavy v Muzeu esperanta na téma „Esperanto a sběratelství“ s doprovodným kulturním programem a autogramiádou

(Doporučený příjezd vlakem: R 876 Slavkov – z Prahy v 7:52, v České Třebové v 9:48, ve Svitavách v 9:59 a R 872 Slavkov z Brna v 8:57, ve Svitavách v 9:59)

Expozice bude rozdělena do dvou kategorií:

1. „Sbírky s esperantskou tematikou“ (filatelie, pohlednice odznaky, samolepky, třírozměrné objekty atd.)
  2. „Co sbírají esperantisté“

po 12:00 pro zájemce společný oběd v restauraci ASTRA

odpoledne fakultativně

• prohlídka historického centra
  • degustace vín na hlavním náměstí v rámci Svatováclavského koštu a poslech cimbálové muziky
  • prohlídka filatelistické výstavy v Městském muzeu a galerii (a příp. dalších expozic)
  • návštěva sběratelské burzy v KC Fabrika
  • v případě zájmu od 17 h v Muzeu esperanta bazar

esperantského sběratelského materiálu (zájemci o vystavování,kon­taktujte prosím včas pořadatele na níže uvedené adrese !)

• 19:30 program v Muzeu esperanta:

Pavel Polnický – Promítání a povídání o Malajsii

zpívání s kytarou na dobrou noc

Bližší info ohledně filatelistické výstavy naleznete na webu

v neděli 28.9.

1. dopolední seminář v počítačové učebně ZŠ  –

počítačová poradna, využití internetu při jazykovém vzdělávání a příp. přípravě na jazykové zkoušky

1. dopolední jazykový seminář v Muzeu esperanta

(bez použití PC)  – upřesnění dle dohody s přihlášenými

• dle zájmu i diskuse o inovaci systému jazykových a učitelských zkoušek ČEA

Dopolední program ČES nabízí vzhledem k tomu, že letošní sjezd v Prostějově bude pouze dvoudenní (24.-26.10.2014) a nebude tedy čas na obvyklé doprovodné vzdělávací aktivity, které mají v prioritách ČES významné místo.

Pro ostatní fakultativně možnost individuální turistiky v okolí města, příp. dle dohody výlet do Litomyšli.

Možnost noclehu v Domově mládeže Obchodní akademie (klidné prostředí, prostorné moderní 2–3lůžkové pokoje s vlastní sprchou/WC nebo buňkový systém) – 250,– Kč/os/noc (možnost rezervace na 1 nebo 2 noci – od pátku 26.9.). Pokoje budou přidělovány podle termínu přihlášení a počtu objednaných noclehů.

Objednávky noclehu do 6.září 2014 /později bez garance!/ na adrese

svitavy@esperanto.cz

Ubytování budou využívat i neesperantisté příjíždějící na filatelistickou výstavu, takže kapacita bude tímto omezena!

Program v Muzeu esperanta a hudební program na náměstí jsou zdarma, vstup na filatelistickou výstavu a sběratelskou burzu individiuálně za poplatek. Nedělní program v počítačové učebně pro členy ČES a ČEM zdarma, pro nečleny 50,– Kč.

TĚŠÍME SE NA VAŠI HOJNOU ÚČAST!

• zveřejněno 14. 8. 2014, což bylo před 3 lety