Knihovna
Kalendář

Apríl v muzeu

První aprílový čtvrtek proběhne další cestovatelský večer na téma: Izrael – cesta za památkami i přírodou. Poslední víkend se ukuteční hned dvě akce. Místní klub pořádá tradiční setkání a Česká esperantská mládež organizuje druhý ročník akce pod názvem CENTREJO. To je program měsíce dubna.


154. cestovatelský večer Asociace Brontosaura – IZRAEL

IZRAEL– cesta za památkami i přírodou

Izrael je bezesporu jednou z kolébek naší civilizace. Historie je spojena snad s každým místem této krásné země. Kromě toho nám však také nabízí nádhernou přírodu plnou hor, pouští, jezer i vzácných někdy i jedovatých zvířat. .

Uvádí Jakub Vrána.

Čtvrtek 2.4.2015 od 18:30

Možnost zároveň si prohlédnout současnou celoroční výstavu „Esperanto a sběratelství“.

Vstupné dobrovolné


Regionální setkání na Českomoravském pomezí

Každý rok Klub přátel esperanta ve Svitavách pořádá tradiční setkání esperantistů z okolí. Letos se akce uskuteční v sobotu 25. dubna 2015. Program se bude odehrávat hned na dvou místech. Dopoledne navštívíme zámek v Moravské Třebové a poté se přemístíme do svitavského Muzea esperanta, kde proběhne cestopisná přednáška Kvida Janíka o Iránu a další obvyklý program, zprávy z kroužků a tombola.

Důležité je, aby se všichni účastnící včas sešli před zámkem. Domluvená prohlídka začíná v 10:00, kdy se zámek otevírá.

Doprava k zámku je individuální a je možná hned několika způsoby: vlastní auto, vlak nebo autobus. V případě, že se chystáte vyrazit svým vlastním automobilem, adresa zámku pro vaše navigace je Zámecké náměstí 1, Moravská Třebová. Pro lepší orientaci přikládáme mapu.

Zpáteční cesta je naplánována společně linkovým autobusem ve 12:03 z autobusového nádraží v Moravské Třebové do Svitav.

Hned po příjezdu máme rezervovaný společný oběd v restauraci Astra na autobusovém nádraží ve Svitavách. Další program pak bude od 14:00 probíhat v Muzeu esperanta.

Chápeme, že doprava do města Moravská Třebová je komplikovanější, proto žádáme případné účastníky, aby předem ohlásili své příjezdy způsoby přepravy a místo, kde se setkáme.

Podrobnější informace naleznete v pozvánce níže.

Pokud si nejste jisti či máte další dotazy, neváhejte se obrátit na svitavy@esperanto.cz nebo na předsedkyni klubu Libuši Dvořákovou, tel. 604 377 616.. A určitě sledujte stránky klubu nebo jeho Facebook.


CENTREJO 2

I tento rok si Česká esperantská mládež vybrala naše město k uspořádání již druhého ročníku setkání pod názvem CENTREJO (Centr-Eŭropa Najbara Trejnaktivula Renkontiĝo de Esperantistaj Junularaj Organizoj | Středoevropské sousední aktivistické setkání esperantských mládežnických organizací). Víkendová akce se ukuteční ve dnech 24. až 26. dubna v Domově mládeže Obchodní akademie. Můžete se těšit na zábavu, hry, mezinárodní prátelství, ale také… Více informací zde.

Přihláška


Soubory
pdf pozvanka-regionalni_setkani_na_ceskomoravskem_pomezi.pdf (831.16 kB)

  • zveřejněno 23. 3. 2015, což bylo před 4 lety
  • od té doby článek otevřelo 503 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout